آرشیو بلاگ

کرم دور چشم

کرم دور چشم چیست؟

در پوست کل صورت، نازک‌ترین قسمت، پوست اطراف چشم است. به همین دلیل آسیب‌پذیرتر بوده و در برابر عواملی همچون اشعه ماوراء بنفش نور خورشید، زودتر تحت تاثیر قرار می‌گیرد. حرکت مداوم ناشی از پلک زدن و حالات صورت منجر به ایجاد چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی می‌شود. در اطراف چشم سبوم کمتری وجود دارد. سبوم به پوست کمک می‌کنند تا به طور طبیعی چربی داشته باشد. پس چربی در پوست اطراف چشم خیلی کم است.

فواید کرم دور چشم چیست؟

ترمیم و بازسازی پوست

کرم‌های دور چشم حاوی ترکیبات سودمندی هستند که با آبرسانی مناسب به پوست به ترمیم و بازسازی پوست کمک می‌کنند. این ترکیبات پوست را تقویت می‌کنند تا سالم‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد.

کاهش چین و چروک

کرم‌های دور چشم انواع مختلفی دارند که یکی از آنها کرم‌های دور چشم ضد چروک هستند. در این کرم‌ها از ترکیباتی همچون رتینول استفاده می‌شود. استفاده از این نوع کرم‌ها باعث می‌شود چین و چروک‌های اطراف چشم و خطوط پنجه کلاغی کاهش یابند و چهره زیباتر و جوان‌تر به چشم بیاید.

کاهش تیرگی دور چشم

عوامل مختلفی موجب می‌شوند تا پوست ظریف زیر چشم، تیره و کدر به نظر برسد. مهم‌ترین این عوامل عبارتنند از ژنتیک و افزایش سن. کرم‌های دور چشم به ویژه اگر حاوی ویتامین K و کافئین باشند در رفع تیرگی زیر چشم می‌توانند موثر واقع شوند.

کاهش پف و تورم اطراف چشم

دیگر فواید کرم دور چشم چیست؟ کاهش پف زیر پلک. در این کرم‌ها از ترکیباتی استفاده می‌شود که ضد تورم هستند و می‌توانند با کمک به رفع پف، پوست را صاف‌تر و جذاب‌تر نشان دهند.

رطوبت‌رسانی به پوست دور چشم

پوست شکننده اطراف چشم بیش از هر قسمت دیگری از بدن مستعد بروز خشکی است. بهتر است در تمام طول روز رطوبت را به پوست اطراف چشم برسانید تا از خشکی در امان بماند. به این منظور استفاده از کرم دور چشم، روزانه ۲ بار صبح و شب توصیه می‌شود.

نحوه استفاده از کرم دور چشم

نحوه استفاده کرم دور چشم چیست؟ طبق مراحل زیر عمل کنید

به اندازه یک نخود از کرم دور چشم را روی انگشت حلقه خود بریزید.

از درونی‌ترین گوشه چشم شروع کرده، به سمت بیرون حرکت کرده و با ضربات آرام، کرم را توسط انگشت حلقه خود به پوست بزنید.

کرم دور چشم را با حرکات رو به بالا به آرامی روی کل ناحیه اطراف چشم پخش نمایید تا زیر چشم، ناحیه پنجه کلاغی و استخوان ابرو به طور کامل به آن آغشته شوند.

اگر قصد دارید روی کرم دور چشم از محصول دیگری مثل ضد آفتاب یا لوازم آرایش استفاده کنید، ۲ دقیقه صبر کرده و بعد این کار را انجام دهید.

انصراف از نظر